E premte, 2 Dhjetor, 2022

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian Ronaldo Nazário, me një prerje flokësh në stilin e brazilianit në Botërorin e vitit 2002.

Alfie Ransom i kërkoi nënës së tij t’i bënte atij prerjen eksperimentale, gjë që bëri që entuziastët e sportit të mbesin të habitur kur sulmuesi debutoi në Kupën e Botës në vitin 2002.

- Advertisement -

13:50 – Sot

Shpërndaje në

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian Ronaldo Nazário, me një prerje flokësh në stilin e brazilianit në Botërorin e vitit 2002.

- Advertisement -

Alfie Ransom i kërkoi nënës së tij t’i bënte atij prerjen eksperimentale, gjë që bëri që entuziastët e sportit të mbesin të habitur kur sulmuesi debutoi në Kupën e Botës në vitin 2002.

Por, për veprimin e tij, djaloshi humbi të drejtën që ta vijojë shkollën në Akademisë Sirius Ëest në Hull.

Nëna e nxënëses Emma Shaw tha se dje mori një telefonatë nga shkolla, duke e informuar se Alfie po dërgohet në shtëpi për shkelje të rregullave.

Ajo pyeti shkollën e mesme se si prerja e tij e flokëve do të ndikonte në mësimin e djalit, veçanërisht pasi nuk ishte shumë jopraktike, por ata këmbëngulën se shkelte rregullat uniforme dhe ai nuk do të lejohej të kthehej derisa të bënte prerjen totale të flokëve.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës...

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më...

Urime 28 Nëntori – kjo është agjenda shtetërore për shënimin e Ditës së Flamurit

Qeveria e Kosovës ka publikuar agjendën shtetërore për organizimin e 28 Nëntorit, 110 vjetorit...

Test: Zgjidhni një kartë dhe zbuloni se çfarë ju pret në 2023

Karta 1 Ju dëshironi shumë gjëra dhe luftoni për to. Ju keni pasur ulje-ngritjet tuaja,...