E premte, 2 Dhjetor, 2022

11-vjeçarja thyen rekordin botëror, bën 42 rrotullime për 1 minutë

Një vajzë e vogël në Queensland arriti të marrë vëmendjen e të gjithëve pasi theu rekordin botëror për numrin e kollotumbave të kryera për një minutë.


11-vjeçarja Amelia Head, e cila merret me gjimnastikë prej vitit 2019 arriti të bënte 42 rrotullime në 60 sekonda dhe shumë shpejt do të synojë dhe rekordin Guinness, i cili për këtë kategori numëron vetëm 29 rrotullime për 1 minutë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...