E martë, 31 Janar, 2023

“100 pikë në test nuk t’i merr asnjë profesor, e lëre më maturantët”

- Advertisement -

Nga rreth 22 mijë maturantë që iu nënshtruna provimit të maturës asnjë nxënës nuk ka arritur që t’i marrë 100 pikë.

Kështu tha në një lidhje të drejtëpërdrejt në emisionin Info Klania në Radio Klan Kosova FM, Fatmir Elezi, shef i Divizionit për Standard, Monitorim dhe Vlerësim në Ministrinë e Arsimit.

- Advertisement -

Pas këtij lajmi ka pasur jo pak reagime, por një që dallohet është edhe ai i analistit Xhevdet Pozhari, i cili ka shkruar se 100 pikë në test nuk mund t’i marrë asnjë profesor, e lëre maturantët.

“Po thonë se asnjë maturant nuk i ka marr 100 pikë në testin e maturës. 100 pikë në atë test nuk t’i merr asnjë profesor, e lëre më maturant”, ka shkruar ai.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...

Çfarë “befasie” po përgatit Kurti për punëtorët e sektorit publik – a do zbulohet deri në mbrëmje vlera e koeficientit?

Sot është dita e fundit e muajit janar dhe vlera monetare e koeficientit të...

Dita e fundit e janarit, vlera e koeficientit të pagave mbahet i fshehtë – PSE?

“Në janar do të vendoset vlera e koeficientit. Nuk mund ta përcaktojmë koeficientin me...