E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

10-vjeçari ngjitet në skenë dhe tenton t’i marr kapelën Papës

Një djalë i vogël i është afruar Papës në mes të një fjalimi dhe u përpoq t’i “vidhte” kapelën.


Ndërsa Papa foli me besimtarët e mbledhur në skenë, dhjetëvjeçari u ngjit në skenë, iu afrua dhe u përpoq t’i hiqte kapelën.

Peshkopët që ishin me Papën u përpoqën ta largonin djalin, ndaj i ofruan një karrige për t’u ulur afër. Por fëmija nuk u dorëzua dhe si përfundim stafi i Papës i dha atij një tjetër kapele. Në këtë mënyrë, djali u largua nga skena.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Zyrtare: Këto janë masat e reja antiCOVID

Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Kosovës, ka miratuar sot masat e...

Kosovari fiton 147 mijë euro në një turne prestigjioz në Evropë

Edmond Jahjaga nga Kosova fitoi 147 mijë e 775 euro në një turne prestigjioz...

​Tentoi “ëndrrën amerikane” me diplomë false, 4 muaj burg për shqiptarin që fitoi lotarinë

Dorëzimi i një diplome gjimnazi të falsifikuar në dokumentet e lotarisë amerikane jo vetëm...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të...