E martë, 28 Mars, 2023

10 këshilla klasike të prindërimit që i kanë rezistuar kohës

- Advertisement1-

Mos të duket ndonjë nga këto këshilla e njohur? Komunikimi është themeli për një marrëdhënie të mirë. Bëhu një shembull i mirë për fëmijën tënd. Qëndrueshmëria është çelësi.

Ne dëshirojmë që fëmijët tanë të rriten në mënyrë të lumtur dhe të shëndetshëm. Ne dëshirojmë që ata të jenë të suksesshëm dhe të ndjehen të sigurt në shtëpinë që kemi ndërtuar për ta.

- Advertisement -

Por prindërimi nuk është gjithmonë i lehtë. Duhen përpjekje nga ana jonë që të jemi prindër të ndërgjegjshëm, të hapur dhe të dashur.

Si prindër, na duhet e gjithë ndihma që mund të marrim!

Më poshtë keni 10 këshilla klasike të prindërimit, për t’ju ndihmuar të rritni fëmijët tuaj.

- Advertisement -

Trego dashuri dhe respekt;
Mos ki frikë nga disiplina;
Kujtohu të shpjegosh veten;
Shpenzoni kohë cilësore së bashku;
Vendos një shembull të mirë;
Komunikoni rregullisht;
Tregohu i qëndrueshëm;
Kujdesu për martesën tuaj;
Ndërto fëmijët tuaj;
Mëso ta harrosh.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...