E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Flet nxënësi Molos Gashi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai: Nuk ka qenë asnjë detyrë e vështirë

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka...
spot_img

Të fundit

Flet nxënësi Molos Gashi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai: Nuk ka qenë asnjë detyrë e vështirë

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh...

Molos Gashi, nxënësi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai pritet në madhështore nga shkolla

Molos Gashi, nxënës i klasës II/1 i shkollës "Mehmet...

Dha 43 vite kontribut në arsim, pensionohet mësuesi Gani Krasniqi

Mësuesi i shkollës fillore "Naim Frashëri" në Breznicë Gani...

SHEMBULL I MIRË: Nxënësit dhe kujdestari investojnë për të ngjyrosur klasën e tyre

Në shkollën “Naim Frashëri”, në Banjë të Malishevës po...

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778...

Ministrja Nagavci vjen me një lajm të rëndësishëm

Ministrja Arbërie Nagavci ka njoftuar se është lansuar udhëzuesi...

Kjo është drejtoresha që paralajmëroi mësuesit që mungojnë se do të kenë ndalesa në paga

Ushtruesja e detyrës drejtoresha Myvedete Gavazaj e shkollës së...

Merret vendimi: Mësimi në shkollën fillore “Elena Gjika” fillon nga e hëna

Përmes një postimi në Facebook është bërë e ditur...

Një 13-vjeçare fiton Medaljen e Artë për Mbretërinë e Bashkuar

Sky Brown, sportistja britanike që jeton në Kaliforni është...

Flet nxënësi Molos Gashi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai: Nuk ka qenë asnjë detyrë e vështirë

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka fituar garat ndërkombëtare në matematikë në turneun e mbajtur në...

Molos Gashi, nxënësi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai pritet në madhështore nga shkolla

Molos Gashi, nxënës i klasës II/1 i shkollës "Mehmet Gjevori" në Prishtinë ditë më parë rrëmbeu vendin e parë në gara të matematikës në...

Dha 43 vite kontribut në arsim, pensionohet mësuesi Gani Krasniqi

Mësuesi i shkollës fillore "Naim Frashëri" në Breznicë Gani Krasniqi është pensionuar sot, me çrast është organizuar një koktej rasti. Mësuesi në fjalë dha një...

SHEMBULL I MIRË: Nxënësit dhe kujdestari investojnë për të ngjyrosur klasën e tyre

Në shkollën “Naim Frashëri”, në Banjë të Malishevës po vazhdojnë punët vullnetare. Së fundmi nxënësit e klasës VI/1 me kujdestarin e klasës Liman Samadraxha, Kanë...

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778 studentë sot pranojnë mbështetjen e njëhershme prej 100 euro në kuadër të Pakos për Përballje...

Ministrja Nagavci vjen me një lajm të rëndësishëm

Ministrja Arbërie Nagavci ka njoftuar se është lansuar udhëzuesi "Planifikimi I ushqyerjes në Institucionet Parashkollore në Republikën e Kosovës". Njoftimi i saj i plotë: 👧🏼👦🏼Edukimi në...

Profesoresha Manushaqe Bajraktari-Berisha nga Dejni i Rahovecit frymëzon brezin e ri

Ta duash vendin nuk mjaftojnë vetëm llafet por kërkon punë, përkushtim, mençuri dhe atdhedashuri. Këtë model mund ta gjejmë të personaliteti dhe karakteri i...

LAJMI I FUNDIT: Procesohen pagesat prej 100 euro për studentët

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur në mënyrë elektorike të martën mbrëma ka njoftuar se janë ndarë mjetet prej 100 euro për studentët,...

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës është për stilolapsin, por kjo është padyshim një gënjeshtër… Po pjesa...

Shkolla

Flet nxënësi Molos Gashi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai: Nuk ka qenë asnjë detyrë e vështirë

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka fituar garat ndërkombëtare në matematikë në turneun e mbajtur në...

Molos Gashi, nxënësi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai pritet në madhështore nga shkolla

Molos Gashi, nxënës i klasës II/1 i shkollës "Mehmet Gjevori" në Prishtinë ditë më parë rrëmbeu vendin e parë në gara të matematikës në...

Dha 43 vite kontribut në arsim, pensionohet mësuesi Gani Krasniqi

Mësuesi i shkollës fillore "Naim Frashëri" në Breznicë Gani Krasniqi është pensionuar sot, me çrast është organizuar një koktej rasti. Mësuesi në fjalë dha një...

Extra

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës është për stilolapsin, por kjo është padyshim...

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më të veçantat për shqiptarët në krejt botën,...

Urime 28 Nëntori – kjo është agjenda shtetërore për shënimin e Ditës së Flamurit

Qeveria e Kosovës ka publikuar agjendën shtetërore për organizimin e 28 Nëntorit, 110 vjetorit të Ditës së Flamurit Kombëtar. Qeveria kohë më...

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian Ronaldo Nazário, me një prerje flokësh në...

Kids interview

INTERVISTË| Mësuesja Blerona Ahmeti nga Akademia jCoders: E ardhmja i përket fushës së teknologjisë

Autor: Albanian Kids Education Ëndrrën që e kishte në fëmijëri...

INTERVISTË| Fatime Demolli-Mustafa: Në shkollat e Prishtinës janë rreth 500 nxënës me nevoja të veçanta

Nga: Albanian Kids Education Komuna e Prishtinës ka miratuar propozimin...

Florent Hasallari, nxënësi nga Hani i Elezit me talent të veçantë në pikturë

Albanian Kids Education (www.kidsofkosova.net) nis prezantimin e nxënësve talent...

INTERVISTË| Akif Shkreta, drejtor i shkollës “Ilaz Thaçi” në Han të Elezit: Kemi mbi 1 mijë nxënës, jemi shembull

Autor: Albanian Kids Education Shkolla fillore e mesme e ultë...

INTERVISTË| Mësuesja Blerona Ahmeti nga Akademia jCoders: E ardhmja i përket fushës së teknologjisë

Autor: Albanian Kids Education Ëndrrën që e kishte në fëmijëri e ka realizuar. U jep dije nxënësve, pra është mësuese, dhe atë në një fushë...

Të fundit

Mos e humb

Flet nxënësi Molos Gashi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai: Nuk ka qenë asnjë detyrë e vështirë

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh...

Molos Gashi, nxënësi që zuri vendin e parë në matematikë në Dubai pritet në madhështore nga shkolla

Molos Gashi, nxënës i klasës II/1 i shkollës "Mehmet...

Dha 43 vite kontribut në arsim, pensionohet mësuesi Gani Krasniqi

Mësuesi i shkollës fillore "Naim Frashëri" në Breznicë Gani...

SHEMBULL I MIRË: Nxënësit dhe kujdestari investojnë për të ngjyrosur klasën e tyre

Në shkollën “Naim Frashëri”, në Banjë të Malishevës po...

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778...